گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در نمایندگی بیمه

دسته بندي : گزارش کارآموزی » کامپیوتر و IT
این گزارش کاروزی با فرمت Word قابل ویرایش بوده و همچنین آماده پرینت میباشد
فهرست
مقدمه: 4
فصل اول: آشنايي کلي با مکان کار آموزي 4 
فصل دوم: ارزيابي بخش هاي مرتبط با رشته کارآموزي 5
(1-1 ) شبکه‌هاي بي‌سيم، کاربردها، مزايا و ابعاد 6
(1-2 ) منشأ ضعف امنيتي در شبکه‌هاي بي‌سيم و خطرات معمول 7
(2-1 ) بخش دوم : شبکه‌هاي محلي بي‌سيم 9
(2-2 ) معماري‌ شبکه‌هاي محلي‌ بي‌سيم 11
(3-1 ) عناصر فعال شبکه‌هاي محلي بي‌سيم : 14 
(4-1 ) بخش چهارم : امنيت در شبکه‌هاي محلي بر اساس استاندارد 802.11 17
(4-2 ) قابليت‌ها و ابعاد امنيتي استاندارد 802.11 18
(5-1 ) Authentication 20
(5-2 ) Authentication بدون رمزنگاري : 21
(5-3 ) Authentication با رمزنگاري RC4 22
(6-1 ) Privacy 24
(6-2 ) Integrity 26 
(7-1 ) استفاده از کليدهاي ثابت WEP 28
(7-2 ) Initialization Vector (IV) 29
(7-3 ) ضعف در الگوريتم : 29
(7-4 ) استفاده از CRC رمز نشده : 30
(8-1 )حملات غيرفعال 32
مسأله شماره ۱: دسترسي آسان 36
راه حل شماره ۱: تقويت کنترل دسترسي قوي 37
مسأله شماره ۲: نقاط دسترسي نامطلوب 39
راه حل شماره۲ : رسيدگي هاي منظم به سايت 40
فوايد تکنولوژي Wireless 46
استانداردb 802.11 47
اثرات فاصله 48
پل بين شبكه‌اي 49
پديده چند مسيري 50
استاندارد a 802.11 51
افزايش پهناي باند 53
طيف فركانسي تميزتر 55
كانال‌هاي غيرپوشا 55
همكاري Wi-Fi 56
استاندارد بعدي IEEE 802.11g 56

مقدمه
از آن‌جا که شبکه‌هاي بي سيم، در دنياي کنوني هرچه بيشتر در حال گسترش هستند، و با توجه به ماهيت اين دسته از شبکه‌ها، که بر اساس سيگنال‌هاي راديويي‌اند، مهم‌ترين نکته در راه استفاده از اين تکنولوژي، آگاهي از نقاط قوت و ضعف آن‌ست. نظر به لزوم آگاهي از خطرات استفاده از اين شبکه‌ها، با وجود امکانات نهفته در آن‌ها که به‌مدد پيکربندي صحيح مي‌توان به‌سطح قابل قبولي از بعد امنيتي دست يافت، بنا داريم در اين سري از مقالات با عنوان «امنيت در شبکه هاي بي سيم» ضمن معرفي اين شبکه‌ها با تأکيد بر ابعاد امنيتي آن‌ها، به روش‌هاي پيکربندي صحيح که احتمال رخ‌داد حملات را کاهش مي‌دهند مي پردازيم.


فصل اول: آشنايي کلي با مکان کار آموزي 
مکاني که من در آن کارآموزي خودرا گذراندم نمايندگي بيمه البرز ( فدايي 3959) واقع در خيابان ايرانشهر نرسيده به طالقاني ميباشد که در اين محل کليه کارهاي بيمه اي و صدور بيمه نامه هاي مختلف مي باشد که داراي چندين بخش ميباشد بيمه هاي ثالث و بدنه اتومبيل – بيمه هاي حوادث ( شامل آتش سوزي - سيل – زلزله ) بيمه هاي عمر و تشکيل سرمايه و بيمه هاي بار بري و يک بخش بيمه هاي مختلف که چهار بخش بالا هر کدام يک سيستم خصوصي و افرادي جهت کارهاي مربوطه داشتند  که هر فرد وظيفه اي در مورد صدور بيمه نامه ها و گرفتن امضاء از مدير عامل است ء کارهاي انجام شده در طول ماه همگي در يک بانک اطلاعاتي ثبت و ضبط مي شد و در آخر ماه به صورت وصل شدن با اينترنت به شبکه اصلي بيمه البرز گزارشات مربوطه به بيمه تحويل داده مي شد .
براي صدور بيمه ابتدا بک فرم دستي پر مي شود و پس از تکميل فرم به سيستم بيمه البرز که با نام سپند 2 است و برنامه اي نوشته شده با زبان Fox pro 2.6 مي باشد وسيستم عامل آن Dos است . که پس از وارد کردن فرمان هايي اين سيستم بالا مي آيد .
اين برنامه داراي بخش هاي مختلفي از انواع بيمه ها مي باشد و نوع بيمه در خواستي را باز کرده وفرم هاي مربوطه را وارد کرده و سپس براي تأييد و صدور Enter مي کنيم . 
فصل دوم: ارزيابي بخش هاي مرتبط با رشته کارآموزي
آشنايی با بخش هاي مربوط به رشته کار آموزی :
با توجه به اينکه رشته بنده نرم افزار کامپيوتر می باشد بخش هاي مربوط به من در مکان کار آموزی با توجه به رشنه ام سيستم های کامپيوتری آنها بوده است .
در اين مدت من من دو عدد از سيستم ها را که با مشکل مواجه شده بودند مشکل آنها را بر طرف نموده و براي اين نمايندگی وبلاگی را راه اندازی کردم که با توجه به اينکه از اين وبلاک خوششان آمد قرارداد طراحی سايت با آنها را بستم و در حال انجام آن هستم.
از کارهای ديگر شبکه کردن اين سيستم ها به صورت Wireless به علت بکار نبردن سيستم و شلوغی در محيط بود .
در زير به توضيح کاملی از شبکه بيسم می پردازم سری IEEE802.11b که بتمام نکات در باره شبکه های بيسم پرداخته و فوايد و معايب آن را به صورت کامل در متن کار آموزی توضيح داده ام . 
(1-1 ) شبکه‌هاي بي‌سيم، کاربردها، مزايا و ابعاد
تکنولوژي شبکه‌هاي بي‌سيم، با استفاده از انتقال داده‌ها توسط اموج راديويي، در ساده‌ترين صورت، به تجهيزات سخت‌افزاري امکان مي‌دهد تا بدون‌استفاده از بسترهاي فيزيکي همچون سيم و کابل، با يکديگر ارتباط برقرار کنند. شبکه‌هاي بي‌سيم بازه‌ي وسيعي از کاربردها، از ساختارهاي پيچيده‌يي چون شبکه‌هاي بي‌سيم سلولي -که اغلب براي تلفن‌هاي همراه استفاده مي‌شود- و شبکه‌هاي محلي بي‌سيم (WLAN – Wireless LAN) گرفته تا انوع ساده‌يي چون هدفون‌هاي بي‌سيم، را شامل مي‌شوند. از سوي ديگر با احتساب امواجي همچون مادون قرمز، تمامي تجهيزاتي که از امواج مادون قرمز نيز استفاده مي‌کنند، مانند صفحه کليد‌ها، ماوس‌ها و برخي از گوشي‌هاي همراه، در اين دسته‌بندي جاي مي‌گيرند. طبيعي‌ترين مزيت استفاده از اين شبکه‌ها عدم نياز به ساختار فيزيکي و امکان نقل و انتقال تجهيزات متصل به اين‌گونه شبکه‌ها و هم‌چنين امکان ايجاد تغيير در ساختار مجازي آن‌هاست. از نظر ابعاد ساختاري، شبکه‌هاي بي‌سيم به سه دسته تقسيم مي‌گردند : WWAN، WLAN و WPAN.
مقصود از WWAN، که مخفف Wireless WAN است، شبکه‌هايي با پوشش بي‌سيم بالاست. نمونه‌يي از اين شبکه‌ها، ساختار بي‌سيم سلولي مورد استفاده در شبکه‌هاي تلفن همراه است. WLAN پوششي محدودتر، در حد يک ساختمان يا سازمان، و در ابعاد کوچک يک سالن يا تعدادي اتاق، را فراهم مي‌کند. کاربرد شبکه‌هاي WPAN يا Wireless Personal Area Network براي موارد خانه‌گي است. ارتباطاتي چون Bluetooth و مادون قرمز در اين دسته قرار مي‌گيرند. 
شبکه‌هاي WPAN از سوي ديگر در دسته‌ي شبکه‌هاي Ad Hoc نيز قرار مي‌گيرند. در شبکه‌هاي Ad hoc، يک سخت‌افزار، به‌محض ورود به فضاي تحت پوشش آن، به‌صورت پويا به شبکه اضافه مي‌شود. مثالي از اين نوع شبکه‌ها، Bluetooth است. در اين نوع، تجهيزات مختلفي از جمله صفحه کليد، ماوس، چاپگر، کامپيوتر کيفي يا جيبي و حتي گوشي تلفن همراه، در صورت قرارگرفتن در محيط تحت پوشش، وارد شبکه شده و امکان رد و بدل داده‌ها با ديگر تجهيزات متصل به شبکه را مي‌يابند. تفاوت ميان شبکه‌هاي Ad hoc با شبکه‌هاي محلي بي‌سيم (WLAN) در ساختار مجازي آن‌هاست. به‌عبارت ديگر، ساختار مجازي شبکه‌هاي محلي بي‌سيم بر پايه‌ي طرحي ايستاست درحالي‌که شبکه‌هاي Ad hoc از هر نظر پويا هستند. طبيعي‌ست که در کنار مزايايي که اين پويايي براي استفاده کننده‌گان فراهم مي‌کند، حفظ امنيت چنين شبکه‌هايي نيز با مشکلات بسياري همراه است. با اين وجود، عملاً يکي از راه حل‌هاي موجود براي افزايش امنيت در اين شبکه‌ها، خصوصاً در انواعي همچون Bluetooth، کاستن از شعاع پوشش سيگنال‌هاي شبکه است. در واقع مستقل از اين حقيقت که عمل‌کرد Bluetooth بر اساس فرستنده و گيرنده‌هاي کم‌توان استوار است و اين مزيت در کامپيوترهاي جيبي برتري قابل‌توجه‌يي محسوب مي‌گردد، همين کمي توان سخت‌افزار مربوطه، موجب وجود منطقه‌ي محدود تحت پوشش است که در بررسي امنيتي نيز مزيت محسوب مي‌گردد. به‌عبارت ديگر اين مزيت به‌همراه استفاده از کدهاي رمز نه‌چندان پيچيده، تنها حربه‌هاي امنيتي اين دسته از شبکه‌ها به‌حساب مي‌آيند. 
دسته بندی: گزارش کارآموزی » کامپیوتر و IT

تعداد مشاهده: 756 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 58

حجم فایل:638 کیلوبایت

 قیمت: 9,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل